SONY DSC

Projekt budowy bolidu solarnego to inicjatywa zapoczątkowana w 2014 roku. Inspiracją do stworzenia pojazdu napędzanego energią słoneczną stał się zagraniczny projekt zaobserwowany w Holandii przez jednego z pierwszych członków zespołu Lodz Solar Team. Realizacja założenia we współpracy z innymi studentami łódzkich uczelni okazała się możliwa dzięki przyznanym projektowi funduszom i wsparciu sponsorów. Miesiące pracy nad pojazdem uwieńczyła uroczysta premiera ukończonego bolidu, która odbyła się 3 lipca 2015 roku. W październiku Eagle One wystartował w największym wyścigu bolidów solarnych na świecie, Bridgestone World Solar Challenge, a rok później miał okazję rywalizować z pojazdami napędzanymi energią słoneczną z całego świata w zawodach Sasol Solar Challenge 2016 w Południowej Afryce. Obecnie zespół pracuje nad realizacją projektu następcy bolidu, Eagle Two, który wystartuje w jubileuszowej, 30. edycji zawodów w Australii – Bridgestone World Solar Challenge 2017.