Rok 2020 chyba dla nas wszystkich jest rokiem trudnym i wyjątkowym zarazem. Zaskakujące uderzenie epidemii SARS CoV-2 od marca torpedowało pracę zespołu Lodz Solar Team, ale mimo to, daliśmy radę przygotować nasz samochód do wymagającego 24h wyścigu European Solar Challenge 2020 w Belgii.
Ten rok nie zostanie jednak pozytywnie zapamiętany przez zespół, gdyż po raz pierwszy od początku działania projektu, nie będziemy mogli wziąć udziału w wyścigu. Podjęcie takiej decyzji nie było dla nas łatwe, jednak wspólnie z władzami uczelni uznaliśmy je za jedyne słuszne w tej sytuacji.
Z początkiem września na świecie pojawiła sie tzw. “druga fala epidemii”, która powoduje, że w chwili obecnej, w całej Europie bite są dzienne rekordy zachorowań.
W tej sytuacji, władze uczelni mając na względzie obecną sytuację epidemiologiczną w Europie, podjęły decyzję o nieudzieleniu zgody na uczestnictwo zespołu Lodz Solar Team w tegorocznym wyścigu European Solar Challenge 2020 w Belgii w dniach 18-20 września 2020.
Walczyliśmy jednak do samego końca! – przygotowania auta trwały, a cały zespół był gotowy do rywalizacji o podium. Od miesięcy trwały rozmowy z władzami Politechniki Łódzkiej, na temat warunków, które muszą na świecie panować, abyśmy mogli wyjechać poza granice kraju. Jednocześnie z wielkim zaniepokojeniem patrzyliśmy na rozwój sytuacji pandemicznej w Europie w ostatnich tygodniach. Mimo włożonego ogromu pracy, zostaliśmy pokonani i musieliśmy się wycofać z udziału w European Solar Challenge 😥 Nie dana nam będzie w tym roku obrona tytułu Mistrzów Europy sprzed dwóch lat.
Pragniemy bardzo podziękować wszystkim partnerom, którzy w tym również dla nich trudnym czasie, zdecydowali się wesprzeć nasz projekt. Bez waszej pomocy, nie byłoby możliwe rzetelne przygotowanie samochodu do tegorocznych zmagań.
Dla całego zespołu jest to bardzo ciężki oraz smutny okres, bo każdy z nas z sercem podchodzi do projektu Lodz Solar Team. Mimo tegorocznych przeciwności losu na pewno wrócimy silniejsi za rok 💪