Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem ilości uczestników. W kategorii VEHICLE wzięło udział aż 1️⃣2️⃣ najlepszych pojazdów z całej Polski. Nasza zgłoszona konstrukcja Eagle Two zdobyła uznanie sędziów swoim zaawansowaniem oraz zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań na każdym poziomie rozwoju samochodu.
Do grona tych rozwiązań należały między innymi:
1. System Magazynowania Energii składający się z ogromnej, 60 kWh baterii umieszonej pod podłogą samochodu. Wyróżniającą kwestią był system ładowania oparty na standardzie IEC 62196 Type 2 będącego oficialnym standardem ładowania samochodów elektrycznych w Unii Europejskiej. Całości systemu magazynowania energii dopełniało zastosowanie najwyższej klasy monokrystalicznych paneli słonecznych na dachu, które są w stanie dostarczyć nawet 1200 W w pełnym słońcu.
2. Układ napędowy składający się ze specjalnie zaprojektowanych na potrzeby samochodu solarnego silników BLDC oraz sterowników.

3. System infotainment składający się z 13” komputera pokładowego, który oprócz zaawansowanej wizualizacji danych ma opcję odłączenia i włączenia Netflixa znudzonym dzieciom na tylnej kanapie. Inne niezbędne dane kierowca dostrzeże na desce rozdzielczej, gdzie w oparciu o najnowsze technologie ogólnie dostępne na rynku wyświetlane są dane od pierwszej sekundy włączenia samochodu.
4. Profesjonalna atestowana wiązka służąca bezproblemowemu przesyłaniu danych pomiędzy wszystkimi komponentami samochodu. Wiązka ta powstała we współpracy z firmą AQ będącą jedną z wiodących firm produkujących ten rodzaj rozwiązań na rynku automotive.

5. Detale decyduje czy jesteś przeciętny czy najlepszy. Do takich detali należą między innymi:
  • Dedykowane do samochodów solarnych opony Bridgestone Ecopia with ologic.
  • Ręcznie obita tapicerka wnętrza samochodu Eagle Two.
  • Fotele ważące jedynie 2kg.
  • Innowacyjne ekologiczne wygłuszające maty stworzone z ptasich piór. To rozwiązanie nie tylko świetnie wygłusza wnętrze, ale również izoluje termicznie! Rozwiązanie to jest chronione patentem, a zostało stworzone przez Sieć Badawczą Łukasiewicz Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych.
Serdecznie dziękujemy organizatorom za docenienie naszej pracy i wyróżnienie wśród tak elitarnego grona projektów.
Gratulujemy również wszystkim uczestnikom konkursu 🙌
Z tego miejsca możemy zapewnić, że nie spoczywamy na laurach i dalej pracujemy nad rozwojem technologii samochodów napędzanych energią słoneczną ☀️🏎
Prace nad kolejnym wielkim projektem już się rozpoczęły i jesteśmy pewni, że zaskoczymy Was jeszcze bardziej niż do tej pory😉 #ThreeWillBe ☀️🏎🔥’
#StayTuned