Bridgestone World Solar Challenge po raz 3

W październiku 2019 roku zabraliśmy Eagle Two do Australii, aby wystartować w wyścigu Bridgestone World Solar Challenge.

Wyścig Bridgestone World Solar Challenge to bardzo duże wyzwanie dla każdego z zespołów. Tegoroczna edycja była niezwykle wymagająca ze względu na warunki pogodowe, czego dowodem była duża ilość niebezpiecznych wypadków na trasie.

Te zawody dla naszego zespołu zakończyły się niestety przedwcześnie. Do ostatniej chwili byliśmy pewni startu w wyścigu i nie spodziewaliśmy się usterek. Podczas ostatniej fazy testów, na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem wyścigu, uszkodzeniu uległ falownik. Powróciliśmy do garażu i podjęliśmy próbę naprawy. Czas na wykonanie ponownego testu był bardzo ograniczony. Usterka okazała się na tyle poważna, że naprawa była niemożliwa w wyznaczonym czasie. W związku z tym byliśmy zmuszeni zrezygnować z tegorocznej walki o Puchar.

Sam wyścig trwał dalej, a my skierowaliśmy się na metę w Adelaide w ślad za innymi zespołami. Tam wzięliśmy udział w paradzie i ceremonii zamknięcia.

Ostatnią częścią Bridgestone World Solar Challenge były testy praktyczności. Zdobyliśmy w nich 2 miejsce! Jury, w skład którego wchodzili organizatorzy prestiżowych wyścigów samochodów solarnych oraz przedstawiciele koncernu Tesla, określiło Eagle Two jako „stylowo wyglądający samochód z wbudowanym systemem informacyjno-rozrywkowym”.

To osiągnięcie jest powodem do dumy i wielkim zastrzykiem motywacji do dalszego rozwoju.Naszym celem jest powrót do Australii i udział w kolejnym wyścigu, aby pokazać na co naprawdę stać nas i nasz pojazd.

Dziękujemy wszystkim partnerom i osobom trzymającym za nas kciuki, bez których udział w tym i innych wyścigach nie byłby możliwy.

My nie zamierzamy się zatrzymywać, wyciągnęliśmy wnioski z rezultatu w tym wyścigu i z jeszcze większym zapałem zabieramy się do pracy.