Osiągnięcia

Mistrzostwo Europy w klasie Cruiser

iLumen European Solar Challenge 2022 

Pierwsze miejsce w 24h wyscigu na torze F1 Zolder w Belgii

Zespół Lodz Solar Team z Politechniki Łódzkiej wygrał międzynarodowy wyścig pojazdów elektrycznych napędzanych energią słoneczną iLumen European Solar Challenge. Zawody odbyły się na torze Circuit Zolder w dniach 17-18 września w Belgii. Mimo ciągłych opadów deszczu i śliskiej nawierzchni polski samochód okazał się niezawodny. Drużyna ścigała się z ponad 18 zespołami z całego świata.

Wicemistrzostwo Europy w klasie Cruiser

iLumen European Solar Challenge 2021

Rekord 945 km przejechanych w 24h na “jednym ładowaniu”

 

Zespół Lodz Solar Team z Politechniki Łódzkiej zdobył tytuł Wicemistrzów Europy  pojazdów elektrycznych napędzanych energią słoneczną iLumen European Solar Challenge. Wyjątkowa edycja zawodów, zoorganizowane w obliczu odwołania Mistrzostw Świata w Australii, odbyła się na torze Circuit Zolder w dniach 17 – 20 września w Belgii. Zespół Lodz Solar Team wpisał się do historii wyścigów aut solarnych, przejeżdzająć cały dystans wyścigu, 235 okrążeń czyli 945 km bez potrzeby łądowania. Po zaciętej rywalizacji łódzki zespół uległ włoskiej drużynie przegrywając tylko o 1 punkt.

Bridgestone World Solar Challenge 2019

Drugie miejsce w teście praktyczności samochodów solarnych

Lodz Solar Team będący aktualnym nieoficialnym Mistrzem Europy wziął udział w kolejnej edycji Mistrzostw Świata Samochodów Solarnych – Bridgestone World Solar Challenge 2019. Pomimo doświadczenia awarii na początkowym etapie rywalizacji zespół ukończył zmagania ze świetnym tytułem drugiego najbardziej praktycznego samochodu solarnego tegorocznej edycji Mistrzostw Świata. Zwieńczeniem tego sukcesu było docenienie ze strony przedstawiciela koncernu TESLA.

Zwycięstwo w klasie Crusier
iLumen European Solar Challenge 2018

Pierwsze miejsce w 24h wyscigu na torze F1 Zolder w Belgii

 

Zespół Lodz Solar Team z Politechniki Łódzkiej wygrał międzynarodowy wyścig pojazdów elektrycznych napędzanych energią słoneczną iLumen European Solar Challenge. Zawody odbyły się na torze Circuit Zolder w dniach 21-23 września w Belgii. Mimo ciągłych opadów deszczu i śliskiej nawierzchni polski samochód okazał się niezawodny i zdecydowanie wyprzedził konkurencję w klasyfikacji ogólnej. Drużyna ścigała się z ponad 20 zespołami z całego świata.

Bridgestone World Solar Challenge 2017

5 miejsce w teście praktyczności oraz 4496 pokonanych osobokilomet

Zwieńczeniem pracy nad bolidem Eagle Two był start w kolejnej edycji najbardziej prestiżowego wyścigu pojazdów napędzanych energią słoneczną – Bridgestone World Solar Challenge 2017. Dnia 13 października na metę w Adelajdzie dotarł drugi w historii wyścigu polski bolid napędzany energią słoneczną, a zarazem pierwszy w historii tego wydarzenia samochód 5-osobowy. Pomimo licznych trudności związanych z warunkami pogodowymi ponad dwukrotnie pobiliśmy swój wynik sprzed 2 lat przejeżdżając 4496 osobokilometrów. Dodatkowo uzyskaliśmy 80% punktów w teście praktyczności zajmując tym samym 5 miejsce w tej kategorii.

Sasol Solar Challenge 2016

5 nagród oraz 2187 pokonanych kilometrów

Rok później Eagle One wystartował w zawodach pojazdów zasilanych energią słoneczną odbywających się co 2 lata w Południowej Afryce. Zawody Sasol Solar Challenge 2016 przyniosły zespołowi aż 5 statuetek – w tym aż 3 za ustanowienie nowych rekordów. Podczas trwającej 8 dni rywalizacji nasz bolid pokonał 2817 km na trasie z Pretorii do Kapsztadu jako pierwszy w historii zawodów przedstawiciel klasy Cruiser, co zagwarantowało nam kolejną unikatową nagrodę. Dodatkowy powód do dumy zapewniło drużynie wyróżnienie w postaci nagrody specjalnej – tym razem przypadła nam w udziale statuetka Communication Award, przyznana zespołowi medialnemu za najlepszą relację z eventu.

Bridgestone World Solar Challenge 2015

Nagroda Safety Awards oraz 2500 pokonanych osobokilometrów

Udział w najbardziej prestiżowym wyścigu bolidów solarnych na świecie, Bridgestone World Solar Challenge, to bez wątpienia przełomowe osiągnięcie w skali naszego kraju. 24 października 2015 na metę w Adelajdzie dotarł pierwszy w historii wyścigu polski bolid napędzany energią słoneczną. Zespołowi z Łodzi, który wystartował w wyścigu po raz pierwszy, udało się zająć 7. miejsce w swojej klasie (Cruiser), osiągając tym samym najlepszy wynik wśród debiutantów z całego świata. Drużyna została wyróżniona spośród wszystkich zespołów nagrodą Safety Award, przyznawaną za najbezpieczniejszy bolid oraz najlepsze przygotowanie zespołu do przejazdu 3000 km przez Australię. Bolid przebiegł pomyślnie wszelkie testy i nie uległ na trasie ani jednej awarii.

Skontaktuj się z nami:
E-mail: lodzsolarteam@gmail.com
Lodz Solar Team w social mediach: