Eagle One – brzmi wyjątkowo dumnie. I nie ma w tym żadnej przesady, ponieważ nasz pierwszy pojazd napędzany energią słoneczną to powód do prawdziwej dumy.  Dzięki niezliczonym godzinom pracy naszych konstruktorów całość jest w pełni sprawna i z powodzeniem może poruszać się po drogach. Aby ruszyć samochód z miejsca, światło naszej gwiazdy jest przetwarzane przez 6 m2 elastycznych, monokrystalicznych ogniw fotowoltaicznych, zamontowanych na poszyciu dachu bolidu. Pozyskana energia magazynowana jest w ogniwach litowo-jonowych o łącznej masie 60kg i pojemności 15 kWh. W pełni naładowane akumulatory przy słonecznej pogodzie pozwalają na przejechanie dystansu blisko 1500 km. Napędzają one dwa silniki elektryczne o mocy 5 kW każdy. Dzięki nim Orzeł jest w stanie rozpędzić się nawet do 120 km/h. Waga całego bolidu bez kierowcy to jedynie 430 kg.
Warto zauważyć, że pojazd ten ma jednocześnie w pełni użyteczny charakter. Jest przystosowany do funkcjonowania w ruchu ulicznym, więc przy odrobinie szczęścia będziecie mogli wypatrzeć “Orzełka” na polskich drogach. Posiada on 2 wygodne fotele, wyściełane specjalną dzianiną dystansową i funkcjonalne wnętrze, pozwalające komfortowo odbywać długodystansowe podróże.
Całość odznacza się świeżym podejściem konstruktorskim. Daje to możliwość uzyskania nowych, innowacyjnych rozwiązań, mogących realnie wpłynąć na rozwój technologii samochodów solarnych.
Ponadto  charakterystyczna linia nadwozia, nawiązująca kształtem do kropli wody, nie może pozostać niezauważona. Nadaje bolidowi nienaganne właściwości aerodynamiczne i jednocześnie wyróżnia go na tle innych projektów

.