Pierwsze miejsce w klasie Crusier

iLumen European Solar Challenge 2018

Zespół Lodz Solar Team z Politechniki Łódzkiej wygrał międzynarodowy wyścig pojazdów elektrycznych napędzanych energią słoneczną iLumen European Solar Challenge. Zawody odbyły się na torze Circuit Zolder w dniach 21-23 września w Belgii. Mimo ciągłych opadów deszczu i śliskiej nawierzchni polski samochód okazał się niezawodny i zdecydowanie wyprzedził konkurencję w klasyfikacji ogólnej. Drużyna ścigała się z ponad 20 zespołami z całego świata.

Bridgestone World Solar Challenge 2017

5 miejsce w teście praktyczności |  4496 pokonanych osobokilometrów 

Zwieńczeniem pracy nad bolidem Eagle Two był start w kolejnej edycji najbardziej prestiżowego wyścigu pojazdów napędzanych energią słoneczną- Bridgestone World Solar Challenge 2017. 13 października na metę w Adelajdzie dotarł drugi w historii wyścigu polski bolid napędzany energią słoneczną, a zarazem pierwszy w historii tego wydarzenia samochód 5-osobowy. Pomimo licznych trudności związanych z warunkami pogodowymi ponad dwukrotnie pobiliśmy swój wynik sprzed 2 lat przejeżdżając 4496 osobokilometrów. Dodatkowo uzyskaliśmy 80% punktów w teście praktyczności zajmując tym samym 5 miejsce w tej kategorii.

Sasol Solar Challenge 2016

5 nagród | 2817 pokonanych kilometrów

Rok później Eagle One wystartował w zawodach pojazdów zasilanych energią słoneczną odbywających się co 2 lata w Południowej Afryce. Zawody Sasol Solar Challenge 2016 przyniosły zespołowi aż 5 statuetek – w tym aż 3 za ustanowienie nowych rekordów. Podczas trwającej 8 dni rywalizacji nasz bolid pokonał 2817 km na trasie z Pretorii do Kapsztadu jako pierwszy w historii zawodów przedstawiciel klasy Cruiser, co zagwarantowało nam kolejną unikatową nagrodę. Dodatkowy powód do dumy zapewniło drużynie wyróżnienie w postaci nagrody specjalnej – tym razem przypadła nam w udziale statuetka Communication Award, przyznana zespołowi medialnemu za najlepszą relację z eventu.

Bridgestone World Solar Challenge 2015

Nagroda Safety Awards | 2500 pokonanych osobokilometrów 

Udział w najbardziej prestiżowym wyścigu bolidów solarnych na świecie, Bridgestone World Solar Challenge, to bez wątpienia przełomowe osiągnięcie w skali naszego kraju. 24 października 2015 na metę w Adelajdzie dotarł pierwszy w historii wyścigu polski bolid napędzany energią słoneczną. Zespołowi z Łodzi, który wystartował w wyścigu po raz pierwszy, udało się zająć 6. miejsce w swojej klasie (Cruiser), osiągając tym samym najlepszy wynik wśród debiutantów z całego świata. Drużyna została wyróżniona spośród wszystkich zespołów nagrodą Safety Award, przyznawaną za najbezpieczniejszy bolid oraz najlepsze przygotowanie zespołu do przejazdu 3000 km przez Australię. Bolid przebiegł pomyślnie wszelkie testy i nie uległ na trasie ani jednej awarii.