Wyścig Bridgestone World Solar Challenge to czas, do którego chcemy wracać, i na który wyczekujemy z zapartym tchem. Mistrzostwa Świata, odbywające się co 2 lata w Australii, są zwieńczeniem niesamowicie ciężkich przygotowań oraz dumą z możliwości reprezentowania Politechniki Łódzkiej, Łodzi oraz Polski na arenie międzynarodowej. Jest to także wydarzenie szczególne – bo każda drużyna marzy o tym, aby zostać mistrzem najstarszego i najbardziej prestiżowego wyścigu aut solarnych na świecie.
Niestety wyczekiwane przez nas Mistrzostwa Świata Bridgestone World Solar Challenge 2021 zostały odwołane. Oficialny komunikat
Z przykrością informujemy, że organizatorzy wyścigu w dniu wczorajszym poinformowali nas o konieczności odwołania zawodów ze względu na obecnie panującą sytuacją epidemiczna na świecie. Rząd australijski wprowadzając aktualne obostrzenia wyklucza zorganizowanie wyścigu w tym roku. Nie będzie nam dane zatem, aby w 2021 roku reprezentować Was podczas Mistrzostw Świata w Australii.
Dziękujemy serdecznie naszym partnerom oraz fanom za wsparcie. Pomimo przeciwności losu nie załamujemy się i działamy dalej. Znając obecną sytuację na świecie przygotowaliśmy się na taką ewentualność i zamierzamy jeszcze bardziej skupić na udoskonalaniu naszych aut i pracą nad zupełnie nowym samochodem Eagle Three. Przygotowujemy jednocześnie dla Was coś zupełnie nowego – coś czego ani żaden samochód solarny ani elektryczny w Polsce jeszcze nie dokonał.
Wyczekujcie informacji i pierwszych zapowiedzi nowego wyzwania, którego wkrótce się podejmiemy
#Stay Tuned