To już kolejny dzień naszych spotkań z licealistami! Już w najbliższy poniedziałek będziemy gościć w aż DWÓCH SZKOŁACH! Z samego rana widzimy się z jednym z najlepszych liceów w Zgierzu – z 1 Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica.  Zaraz po nim, przenosimy się do Łodzi znów, aby spotkać się z licealistami szkół Bernardyńskich. A wszystko to możliwe dzięki łączności online.
Młodzi ludzie, którzy są o krok od podjęcia jednej z najważniejszych życiowych decyzji zostali przez pandemię pozbawionych informacji oraz pewności czy uczelnia, którą rozważali na swoją przyszłość, nadal spełnia ich wymagania oraz czy sprosta ich wymaganiom dotyczących warunków życia. Nie istnieje lepsze źródło informacji dla licealisty niż student, który posiada praktyczne doświadczenie dotyczące funkcjonowania danej uczelni oraz wie, które wydziały i które kierunki najlepiej sprostają wymaganiom przyszłym studentom.
Taką właśnie idee, pragniemy przekazać młodzieży, która stoi właśnie u progu swojej życiowej decyzji dotyczącej miasta oraz kierunku studiów. Lodz Solar Team jest w stanie pokazać pasję oraz zachęcić młodzież szkół średnich, do studiowania w Łodzi, na Politechnice Łódzkiej.
Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Łodzi.