Lodz Solar Team dzięki wsparciu Stowarzyszenia Lions Club Łódź uzyskał dofinansowanie na realizacjię projektu “Obrona tytułu mistrzów Europy studentów Lodz Solar Team – projektujących samochody solarne”! Konkurs ten jest relizowany przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, dofinansowanego z budżetu Miasta Łodzi.
Zespół Lodz Solar Team od początku swojej działalności wziął udział w 5 międzynarodowych wyścigach: w RPA, Belgii i 3-krotnie w Australii. 2018 rok był dla naszego zespołu wyjątkowy – to wtedy, podczas wyścigu iLumen European Solar Challenge, po raz pierwszy stanęliśmy na najwyższym stopniu podium.  Liczne zakręty, ciasne szykany, 22 samochody na trasie, a przede wszystkim nieustający deszcz nie przeszkodziły nam w osiągnięciu celu, choć na pewno były ogromnym wyzwaniem dla kierowców i załogi technicznej. Niezawodność oraz zgranie zespołu pozwoliło ostatecznie na uzyskanie 68 punktów, co dało wynik lepszy o ponad 15 punktów od ówczesnych mistrzów i vice-mistrzów świata!.
Próba powtórzenia tego sukcesu będzie możliwa już za nispełna 3 miesiące! Dzięki wsparciu Stowarzyszenia Lions Club, które poparło wniosek Lodz Solar Team w konkursie “Łódź Naukowa, Łódź Akademicka 2020” 18 września będziemy mogli ponownie stanąć na linii startu zawodów iLumen European Solar Challenge.
Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Lions Club Łódź za okazane wsparcie!