Lodz Solar Team wraz ze wsparciem Fundacji Politechniki Łódzkiej ma możliwość realizacji projektu pt. „Promocja oraz zwiększenie świadomości w szkołach średnich na temat ekotechnologii rozwijanych na Politechnice Łódzkiej”
Głównym celem projektu jest nie tylko zapoznanie uczniów szkół średnich z pojęciami takimi jak elektro mobilność, odnawialne źródła energii w motoryzacji, ale również zachęcenie przyszłych studentów do wybrania Politechniki Łódzkiej jako ich przyszłej uczelni.
W ramach spotkań z licealistami oraz uczniami technikum zostanie przedstawiona oferta programowa Politechniki Łódzkiej, jak również zostaną zorganizowane panele dyskusyjne, podczas których uczniowie będą mogli zadawać dowolne pytania dotyczących realiów życia studenckiego w Łodzi.
Nie istnieje lepsze źródło informacji dla licealisty niż student, który posiada praktyczne doświadczenie dotyczące funkcjonowania danej uczelni oraz wie, które wydziały i które kierunki najlepiej sprostają wymaganiom przyszłych studentów Jesteśmy pewni, że nasze spotkania przekonają wielu niezdecydowanych uczniów do studiowania na Politechnice Łódzkiej.
Projekt dofinansowano z budżetu Miasta Łodzi przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS w ramach konkursu “Łódź naukowa, Łódź akademicka – małe granty”