W ostatnim czasie coraz częściej podejmowany jest temat ekologii. Czas zadać sobie pytanie jak powinniśmy dbać się o naszą planetę. Istnieje wiele sposobów jak możemy ją chronić przed dużymi ilościami odpadów, których ilość rośnie w zastraszającym tempie. Wystarczy mały krok każdego z nas, aby tak wiele zmienić dla Matki Ziemi.
Fani motoryzacji oraz odnawialnych źródeł energii starają się stworzyć pojazdy, które będą przyjazne dla planety. Znajdują różne sposoby umożliwiające zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie zanieczyszczeń. Wykorzystując do tego paliwa alternatywne, kończąc na samochodach napędzanych elektrycznie.
Tego trudnego zadania podjęli się studenci Politechniki Łódzkiej. Jest to Lodz Solar Team, jedno z najbardziej znanych kół naukowych powstałych w murach naszej uczelni. Zespól tworzą studenci z różnych wydziałów, którzy z pasją tworzą samochody napędzane energią słoneczną. Wszystko zaczęło się od Eagle One, który miał swoją premierę w 2015r. Dwa lata później stworzyli Eagle Two, który swoją piękne nadwozie i wnętrze zawdzięcza współpracy ze studentami Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Jednak, aby nazwać go ekologicznym powinien spełniać pewne normy. Między innymi w odpowiedni sposób uzyskiwać energię oraz odpowiednio ja wykorzystywać. Samochody dzięki krzemowym panelom słonecznym, zajmującym ok.5m2, uzyskują moc pozwalającą na przejechanie nawet 1500km. W pojeździe prócz paneli pozyskują energię także w inny sposób.  W trakcie podróży nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć warunków pogodowych, a żeby naładować auto z naturalnych źródeł energii musimy liczyć na słońce. Przybywa nam tutaj z pomocą system hamowania regeneracyjnego. To on przywraca część utraconej energii.
Co ciekawe, drugie dzieło Lodz Solar Team jest nie tylko środkiem transportu. Technologia Smart Grid daje możliwość wykorzystania Eagle Two jako przydomowej elektrowni słonecznej. Umożliwia to zasilenie całego domu przy pomocy jednego samochodu.
Ekologia to nie tylko zamiana trującego paliwa na odnawialne źródła energii. W środku bolidu zostały zamontowane maty z ptasich piór. Mają one właściwości wygłuszające oraz termoizolacyjne. W trakcie wyścigów w słonecznej Australii kierowca oraz pasażerowie są chronieni przed bardzo wysoką temperaturą. 
Lodz Solar Team to nie tylko zespół tworzący nowe samochody solarne. To zgrana grupa kreatywnych studentów pragnących poszerzać swoją wiedze. Na każdym kroku starają myśleć przyszłościowo o swoim otoczeniu. Zaczynając od wnętrza i piór, kończąc na konstrukcji zewnętrznej. Mimo, że jeszcze nie wyjechały one na drogi do codziennego użytku, można marzyć o dniu kiedy to dzieło studentów będzie widoczne na polskich, a może i nawet światowych ulicach.