Już za niecałe 100 dni zespół Lodz Solar Team stanie na starcie Mistrzostw Europy samochodów napędzanych energią słoneczną! W obliczu wyjątkowej sytuacji epidemiologicznej na świecie i odwołaniu Mistrzostw Świata Bridgestone World Solar Challenge, społeczność wyścigów aut solarnych zdecydowała się na niezwykle odważny krok. W wyjątkowo krótkim czasie została zorganizowana dodatkowa edycja wyścigu iLumen Europan Solar Challenge, który odbędzie się już we wrześniu tego roku!
Jest to bardzo ważny wyścig dla zespołu Lodz Solar Team, który w poprzedniej edycji tych zawodów zdobył tytuł Mistrzów Europy, pokonując w bezpośredniej walce ówczesnych mistrzów i vice-mistrzów świata. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie!
iLumen Europan Solar Challenge jest 24h wyścigiem rozgrywanym na byłym torze Formuły 1 – Zolder Circuit. Zespół Lodz Solar Team, przez 24 godziny, bez przerwy na odpoczynek będzie walczyć o obronę tytułu Mistrzów Europy. Liczba okrążeń w wyścigu stanowi jedynie 50% końcowej oceny. Na pozostałe 50% wyniku składaja się takie paramtery jak:
  • Efektywność samochodu w przeliczeniu na 1 kWh energii 
  • Praktyczność samochodu (czyli jak bardzo odpowiada na potrzeby zwykłego użytkownika)
  • Miejsce w kwalifikacjach do wyścigu
  • Czas najszybszego okrążenia
Już niedługo, zobaczycie nas w akcji, do zobaczenia na torze!