W obecnych czasach tempo rozwoju technologii jest niezwykle dynamiczne. Niestety, postęp ten wywiera negatywny efekt na środowisko. Na świecie obserwuje się coraz więcej problemów ekologicznych, a hasła takie jak: smog, efekt cieplarniany czy zanieczyszczenia wód stają się dla wszystkich codziennością.

 

 

Lodz Solar Team to Polski, studencki projekt naukowy, który rozwija pierwszą Polską serię elektrycznych samochodów przyszłości EAGLE. Innowacyjne konstrukcje Eagle One oraz Eagle Two są w stanie przejechać na „jednym ładowaniu” ponad 1000 km! Udowodniły one swój potencjał, pokonując w międzynarodowych wyścigach konstrukcję z tak wielkich uczelni jak Cambridge czy Stanford.
Cel zbiórki
Pandemia Sars CoV-2 uderzyła również w nasz studencki zespół. Z powodu aktualnej sytuacji ekonomicznej wieloletni partnerzy oraz sponsorzy Lodz Solar Team nie byli w stanie dołożyć swojej cegiełki w rozwój naszej ambitnej inicjatywy. Jednak to nie powstrzymuje naszych marzeń o dumnym reprezentowaniu Polski podczas Mistrzostw Świata Samochodów Solarnych w Australii. Aby tego dokonać, niezbędny będzie zakup specjalistycznych, wyjątkowo o wydajnych silników elektrycznych do konstrukcji Eagle Two. Dzięki nim będziemy w stanie bić kolejne rekordy!
O zespole
Drużyna od 2015 roku dumnie reprezentuje Polskę na najważnieszjych wyścigach samochodów solarnych. W dotychczasowej historii stworzyła dwa innowacyjne Polskie samochody przyszłości:
Nasze pojazdy:
Eagle One,
Dwuosobowy, solarny samochód miejski zasilany energią słoneczną pobieraną przez panele fotowoltaiczne zamontowane na dachu rocznik 2015.
Napędzają go 2 silniki elektryczne zamontowane bezpośrednio w kołach
Karoseria wykonana została z lekkiego a jednocześnie wytrzymałego włókna węglowego, wzmocniona aluminiową klatką bezpieczeństwa, a drobne elementy powstały w technice druku 3D.
Pojazd osiąga prędkość 120 km/h.
Eagle Two,
Specyfikacja nowego modelu z serii Eagle znacznie przewyższa poprzednią:
Może pomieścić aż 5 osób, co więcej ma znacznie lepsze właściwości aerodynamiczne.
Konstrukcja samochodu bazuje na 2 silnikach bezszczotkowych (BLDC) o łącznej mocy 10 kW, które sprawiają, że pojazd rozpędza się do 140 km/h. Siniki są starej daty
Karoseria natomiast jest samonośnym monokokiem z włókna węglowego.

 

 

 

Nasze osiągnięcia
Bierzemy udział w międzynarodowych wydarzeniach i za każdym razem dokładamy pełni sił, aby nasze wysiłki zostały doceniane. I tak w poszczególnych wydarzeniach zdobyliśmy następujące osiągnięcia:
  • Bridgestone World Solar Challenge 2015 –, 1 miejsce wśród debiutantów
  • Sasol Solar Challenge 2016 – 5 nagród oraz 2187 pokonanych kilometrów
  • Bridgestone World Solar Challenge 2017 – 5 miejsce w teście praktyczności oraz 4496 pokonanych osobokilometr
  • iLumen European Solar Challenge 2018 – – Mistrzostwo Europy
  • Bridgestone World Solar Challenge 2019 – Drugie miejsce w teście praktyczności samochodów solarnych 
  • Konkurs Konstrukcji Studenckich KOKOS 2020 – Wygrana w kategorii pojazdów – Najlepsza konstrukcja studencka
  • Ogólnopolski Konkurs StRuNa 2020 – Wyróżnienie w kategorii nauk inżynieryjno-technicznych